Zajęcia praktycznej nauki zawodu u pracodawców

Zajęcia praktycznej nauki zawodu u pracodawców

Zawodowiec widzi więcej

Uczniowie Zespołu Szkół w Oleszycach mają możliwość uczenia się tajników zawodu u najlepszych. Klasa I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w czasie zajęć praktycznej nauki zawodu realizowanej w POM Tyczyn mogła z bliska przyjrzeć się procesowi naprawy, regeneracji poszczególnych części silnika ciągnika rolniczego. Warto podkreślić, że POM Tyczyn to nie tylko naprawa i regeneracja, ale również fabryka, która produkuje części silnikowe. W czasie zajęć uczniowie mogli zobaczyć cały proces produkcji. Jak sami stwierdzają: „Dotknęliśmy historii naszej, niegdyś potężnej fabryki ciągników rolniczych URSUS. Produkcja tych części odbywa się na maszynach, które pochodzą z naszego dawnego warszawskiego URSUSA. To była dla nas bardzo pouczająca i ciekawa wizyta. Mamy nadzieję, że zagościmy w ich fabryce jeszcze nie raz.”

Dziękujemy Zarządowi POM za umożliwienie młodzieży pogłębiania kompetencji zawodowych.