Pożegnanie klas maturalnych

Pożegnanie klas maturalnych

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

30 kwietnia 2021 r. w auli Zespołu Szkół w Oleszycach odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych abiturientów, poprzedzona Mszą św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Była to ostatnia akademia, w której wzięli udział uczniowie klas IV Technikum w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarz oraz technik leśnik wraz
z wychowawcami panią Agatą Dudzińską oraz panią Agnieszką Kapel.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły nowemu składowi pocztu sztandarowego oraz ślubowania. Następnie gości przywitała pani dyrektor Zespołu Szkół Maria Baran oraz dyrektor Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły Nr 1 pan Mariusz Frant. Głos zabrał również pan Mariusz Pieróg, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, odczytując list  starosty powiatu lubaczowskiego, pana Zenona Swatka. Całość przygotowali uczniowie kl. III TŻ pod opieką pani Agnieszki Niemiec.

W trakcie uroczystości mogliśmy usłyszeć ciepłe słowa podziękowania i  gratulacji oraz życzenia skierowane od dyrekcji oraz młodzieży szkolnej do abiturientów. Przedstawiciele klas maturalnych złożyli serdeczne podziękowania nauczycielom, dyrekcji szkoły, młodszym kolegom i koleżankom,
a przede wszystkim swoim wychowawcom za cały okres nauki. Wręczone zostały także dyplomy oraz nagrody za najlepsze wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, aktywny udział w życiu szkoły,  działalność w szkolnym klubie Caritas, jak również upominki od wychowawców oraz organizatorów projektu Erasmus +.

Drodzy abiturienci!

Dzisiejszy dzień  to dla Was ostatni wspólnie spędzony dzień w murach tej szkoły, który zamyka pewien etap waszego życia.  Już za tydzień podejdziecie do egzaminu dojrzałości, następnie będziecie musieli podjąć życiowe decyzje. Po czterech latach spędzonych razem przychodzi Wam wybrać własną ścieżkę. Przed wami początek czegoś całkiem nowego. Wkroczcie w  ten kolejny etap waszego życia ze świadomością własnej siły i możliwości. Miejcie w sobie zapał i entuzjazm. Nie oglądajcie się za siebie, bierzcie z życia to, co najlepsze. W życie człowieka wpisane są zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Gdy coś Wam się nie uda, nie poddawajcie się, tylko dążcie do osiągnięcia celu. Pamiętajcie – człowiek uczy się przez całe życie, nie tylko wtedy gdy siedzi w szkolnej ławce. Życzymy Wam, abyście przyjmowali odpowiedzialność za samego siebie i nie bali się brać losu we własne ręce. Stawiajcie nieustannie przed sobą nowe cele i realizujcie swoje marzenia, nie zapominając przy tym o tworzeniu pięknych relacji z innymi.

Jednocześnie dziękujemy za Waszą pracę na rzecz szkoły, zaangażowanie w działalność społeczną, artystyczną i sportową. Kontynuujcie to w dorosłym życiu, bo jesteście potrzebni!

Pamiętajcie o swoich nauczycielach, którzy życzą Wam samych sukcesów i szczęścia.

Połamania piór na egzaminach!