Rowerem na Ural – spotkanie autorskie

Rowerem na Ural  –  spotkanie autorskie

28 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Agnieszką Martinką, autorką niezmiernie ciekawej książki pt. „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Pani Agnieszka w barwny sposób opowiadała  o sobie, rodzinie, ojczyźnie, tragicznych wydarzeniach wojennych, swojej przygodzie życiowej, związanej z realizowaniem pasji podróżniczych. Jak sama mówiła o sobie, z wykształcenia jest geologiem,  z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Pionierka wyprawy rowerowej wokół Jeziora Wiktorii  w Afryce. Zdobywczyni Kilimandżaro i Kenii. Autorka reportaży i afrykańskiego dziennika podróży “Szybsza niż lew”, wielokrotny gość programów telewizyjnych i radiowych. Autorka „Połowinki” jest laureatką  prestiżowych nagród. Dzięki “przejażdżce” rowerem przez Kenię, Tanzanię i Ugandę została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker KEEP WALKING AWARD “ za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania jej Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku. O tej właśnie wyprawie jest książka „Połowinka”.